Zajímavosti o Harrym Potterovi

5. října 2008 v 11:18 | zzirafka-majitelka |  Harry Potter

Richard Harris (Albus Brumbál) vzal roli až po tom, co mu jeho jedenáctlietá vnučka
vyhrožovala, že už s ním nikdy nepromluví.

V původním scénáři bylo, že Hermiona v poslední scéně obejme Harryho a Rona. Jedenáctiletá Emma Watson se ale styděla obejmout oba kluky před celým štábem, takže je režisér Chris Columbus dovolil pozměnit scénu. Nejdřív objala Daniela Radcliffea , ale když chtěla obejmnou Ruperta Grinta oba se tak styděli, že se nakonec rozhodli jen potřást rukama. Emma Watson přiznala v jednom rozhovoru, že Daniela Radcliffea objala jen velmi krátce, takže filmaři museli tento záběr na pár sekund "zmrazit", aby bylo objetí delší.

Richard Harris (Albus Brumbál) umřel pár týdnu před tím, než byl film uveden do kin.

Režisér Cuarón požádal představitele hlavních tří rolí (Harry, Ron, Hermiona), aby každý o své postavě napsali něco na způsob slohové práce. Daniel Radcliffe vypotil jednu stránku, Rupert Grint nakonec nedonesl nic, zatímco Emma Watson sepsala šestnáctistránkovou esej.

O roli Cho Changové mělo zájem přes 3000 dívek

Scénu, kdy Harry poprvé políbí Cho Changovou, nechal režisér nezkušený pár opakovat nejméně třicetkrát. Podle jeho slov to nakonec působí "velmi nežně a láskyplně, zkrátka přesně tak, jak má první pusa vypadat".

Američtí herci Rosie O' Donnellová a Robin Williams chtěli tak moc získat nějakou roli, že byli ochotni vzdát se honoráře. Dosud však nedostali žádnou nabídku.

Herečce Shirley Hendersonové, která hrála roli Ufňukané Uršuly, ducha čtrnáctileté dívky zabité baziliškem, bylo krátce po dokončení čtvrtého příběhu už čtyřicet let.

Chris Columbus ve filmech, které režíroval, také obsadil svou dceru. Eleanor Columbusová hrála Susan Bonesovou a jeho další děti si také zahrály menší role.

Při prvním díle bylo vypito skoro 16000 litrů vody a 6000 litrů džusu.

Tým Harryho Pottera se činil dohromady bez sestříhání natočil 40 hodin filmu.Čisté sestříhané filmy vychází asi na 10hodin a 12minut.

Hermioniny plesové šaty se šily tři týdny a spotřebovalo se na ně 12 metrů látky.

Postava Harryho Pottera napadla J.K.Rowlingovou během cesty vlakem z menchestru do Londýna. Protože s sebou neměla pero ani tužku nemohla si své nápady poznamenat místo toho čtyřhodinovou cestu vlakem strávila vymýšlením postavy Harryho a jeho světa.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lucy36 | 29. prosince 2010 v 22:14 | Reagovat

Máš uplně skvělej blog :-D moc se mi líbí :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama