Červen 2011

Brade Pitte, berete si Angelinu Jolie?

30. června 2011 v 12:25 | zzirafka-majitelka |  Hollywood
29.06.2011 22:09 Angelina Jolie a Brad Pitt. Veřejnost už je bere jako samozřejmý pár. Do teď ale tak samozřejmým párem nebyli. Mají spolu sice děti, mimo toho je nespojuje nic jiného než láska. Až teď se konečně Angelina s Bradem rozhodli pro svatbu.
Brad Pitt a Angelina Jolie foto: Zdroj: Profimedia.cz

Pro někoho to může být velmi překvapivá zpráva. Bulvární magazíny už slušnou dobu hlásají, jak to s párem jde z kopce, a jak je vztah s populární přezdívkou Brangelina odsouzen ke zkáze. Někde se asi stala chyba, protože tenhle pár je úplně v pořádku.

Když už svatba velkolepého páru, tak jedině velkolepá, žádná skromná záležitost. Magazínu InTouch to sdělil jejich blízký zdroj. Na seznamů hostů už jsou napsaná jména jako Gwen Stefani, zpěvák Bono z U2 a desítky dalších celebrit. A co se týče termínu, prý už je předem stanovené přesné datum - 23. září 2011. Obřad se bude konat ve francouzském Provence v malé soukromé kapli ve vesničce Correns, kterou pár vybral kvůli prostému důvodu. Je jim druhým domovem.

Proč se Brad s Angelinou ke svatbě odhodlali až teď? Z dlouhodobého hlediska to vypadalo, že žádná svatba nebude. Faktorem, který uvedl věci do pohybu, jsou s největší pravděpodobností děti. Nedávno se Brad nechal slyšet, že na něj děti tlačí aby si maminku vzal. "Děti se ptají na svatbu. Znamená to pro ně hodně. Je to něco, nad čím bychom se měli zamyslet," citoval Pitta The Sun. Jak vidíme, tatík Brad asi podlehl a svolil.Pro Angelinu ani Brada to ale "poprvé" nebude. Brad už byl jednou ženatý s herečkou Jennifer Aniston. Neodolal ale šarmu Angeliny, a opustil jí. Jolie zase před Bradem byla vdaná za herce Billa Boba Thortona.

Angelina Jolie

25. června 2011 v 12:50 | zzirafka-majitelka

Zajímavosti k filmu Simpsonovi ve filmu

23. června 2011 v 22:49 | zzirafka-majitelka |  Hollywood
Twentieth Century Fox si registrovala internetovou doménu Simpsonsmovie.com už 22.4.1997.

V prvním díle devatenácté řady (první díl po filmu) je úvodní znělka upravena tak, aby navazovala na film. Bart navíc píše na tabuli: "Na další film nechci čekat znova dvacet let!"

Maggiina slova po titulcích jsou teprv podruhé v historii Simpsonů, kdy promluví.

Se společností E.P.A. se můžeme setkat již v díle Marge versus jednokolejka (s04e12).

Na scénáři se začalo pracovat v roce 2003.

Zajímavosti k filmu Avatar

23. června 2011 v 22:49 | zzirafka-majitelka |  Hollywood
Film se se svým rozpočtem 500 milionů dolarů (včetně propagace) zřejmě stane nejdražším filmem histoie. Stejně jako u předchozích Cameronovýchfilmů Terminátor 2: Den zúčtování a Titanic tu byl o několik desítek milionů překročen rozpočet.

Od předchozího filmu Jamese Camerona, Titanicu, uběhlo jedenáct let.

Nápad na film vzniknul v hlavě Jamese Camerona na konci 90 let. Při plánované premiéře v roce 1999 by ale rozpočet přesáhl 400 milionů dolarů, což studia nepřipustila.

Pro roli Quaritcha se počítalo s Michaelem Biehnem. Cameron se s ním třikrát setkal a Biehn si nechal udělat 3-D fotodokumentaci. Nakonec ale od projektu odstoupil, protože Cameron usoudil, že jeden herec z Vetřelců(Sigourney Weaver) je až dost.

James Cameron odmítl osm verzí traileru. Nakonec si ho sestříhal sám.

40% filmu by mělo obsahovat živou akci a 60% fotorealistické CGI efekty.

James Cameron se definitivně rozhodl natočit film "kompletně" v CGI, když viděl film Pán prstenů: Dvě věže, v němž vystupuje počítačem vytvořený Glum.

1700 - to je přibližný počet trikových záběrů v celém filmu.

James Cameron na tiskové konferenci v Paříži připustil, že hlavně v posledních čtyřech letech se natáčení několikrát dostalo do tak závažných problémů; až to vypadalo, že vznik filmu bude ohrožen. "Museli jsme se během dne zastavit uprostřed natáčení scény a přemýšlet, co dál, protože jsme se dostali do slepého bodu. Museli jsme vymyslet i terminologii, neboť jsme nevěděli, jak ty věci máme nazývat."

Pouhých 17 dní trvalo filmu ke zdolání globální mety miliardy dolarů. Tolik dolarů v minulosti vydělaly jen čtyři filmy - Titanic, Pán prstenů: Návrat krále, druzí Piráti z Karibiku a Temný rytíř.

Scéna, kdy Neytiri praští Jakea a nazve ho hlupákem, ve filmu původně vůbec být neměla. Zoe udeřila Sama, protože se mu stále nedařilo říct svůj text správně. Byla to tak dobrá facka, že prý bylo tvůrcům líto ji ve filmu nepoužít.

James Cameron vzal před natáčením celý štáb a herce na Havajské ostrovy, kde je nechal tábořit a chodit na túry, aby si lépe dokázali představit panenské lesy Pandory.

I když film se oficiálně odehrává prostě jen v budoucnosti, videodeníčky Jakea Sullyho nesou rok 2154.

James Cameron najmul lingvistu Paula Frommera, aby pro Navi vytvořil úplně nový jazyk, který se bude snadno vyslovovat a přitom nebude podobný žádnému existujícímu jazyku. Frommer vymyslel zhruba 500 slov.

Gracein avatar nosí tričko Standfordu. Na této univerzitě Sigourney Weaver v 70. letech studovala.

Zajímavosti k filmu Pán prstenů: Společenstvo prstenu

23. června 2011 v 22:48 | zzirafka-majitelka |  Pán Prstenů
Některé nádoby v Dnu pytle, (dělané v dvojí velikosti - lidské a hobití), se vyráběly v Čechách.

Když Prsten promlouvá nebo recituje vyryté verše, ujal se dabingu významný britský filmový, divadelní i televizní herec Alan Howard.

Sean Astin se zranil při natáčení scény, v níž Sam běží ve vodě za Frodem ve člunu. Vrazil si střep do nohy.

Při uvedení ještě nebyla hotova konečná verze Gluma, (Andy Serkins ještě nebyl obsazen) takže vypadá jinak než v dalších dílech. Nejvíc je to vidět, když leze po žebříku v Morii.

Christopher Lee (Saruman) čte knihy trilogie Pán prstenů každý rok od doby, kdy byly publikovány, a je jediným z herců a štábu, kdo se setkal s J. R. R. Tolkienem.

Přestože první scéna Bilba Pytlíka je v Hobitíně, Ian Holm na tom místě nikdy netočil. Všechny jeho scény byly natočeny před modrým promítacím plátnem.

Anthony Hopkins i Kate Winslet odmítli roli v této trilogii.

Sean Astin přibral kvůli role Sama 14 kg.

Peter Jackson chtěl původně obsadit do role Galadriel Lucy Lawless a do role Arwen Umu Thurman. Bohužel obě herečky otěhotněly, takže role nakonec dostaly Cate Blanchett s Liv Tyler.

Když byl 7.4.2001 zveřejněn na internetu trailer k tomuto filmu, za prvních 24 hodin byl stažen 1.6 milionkrát.

Celkový rozpočet všech 3 filmů byl 300 miliónu USD plus dalších 200 miliónů USD na propagaci a marketing.

Celý filmový štáb měl přes 3000 lidí. Každý den bylo ke snídani servírováno 1460 vajíček.

Most v Hobitíně postavila novozélandská armáda z polystyrénu.

Zajímavosti k filmu Tři oříšky pro Popelku

23. června 2011 v 22:48 | zzirafka-majitelka |  Hollywood
Pavel Trávníček byl nadabován Petrem Svojtkou, kvůli tomu, že měl moravský přízvuk.
(Zaslal uživatel Budy.)

Představitelka Dory, herečka Dana Hlaváčová, byla při natáčení v šestém měsíci těhotenství.

Závěrečná scéna byla pro Libuši Šafránkovou dosti složitá. Byl totiž velký mráz a ona na sobě musela mít pouze svatební šaty.

Během natáčení na zámku Moritzburg sice panovaly až patnáctistupňové mrazy, ale nebyl sníh. Bylo třeba si poradit nějak jinak a tak filmaři sníh nahradili vysušenými rozemletými kostmi, které Němci objednali z rybích konzerváren na Baltu.

Zajímavosti Alenka v říši divů

23. června 2011 v 22:47 | zzirafka-majitelka |  Hollywood
Heather O'Rourkové byla nabídnuta role Alenky, ale ta ji odmítla.

Poslední film Marthy Rayové.

Natalie Gregoryová a Sharee Gregoryová jsou sestry, díky obsazení v Alence, si zahrály sourozence i na plátně.

Tímto filmem zakončil George Savalas svou hereckou kariéru.

Jde o poslední televizní film Irwina Allena.

V tomto filmu byla změněna Alenčina národnost z britské na americkou.

Když Alenka ve scéně u soudu znenadání vyroste, vyděšeně namítá "vždyť jsem nesnědla housenčí hříbky!". Replika měla návaznost na vystřiženou scénu, ve které Alenka v důsledku požití zmiňovaných hříbků rostla a opět se zmenšovala.

Miranda Kerr-Bloom

23. června 2011 v 22:45 | zzirafka-majitelka |  Piráti z Karibiku

Emma Watson a Tom Felton

19. června 2011 v 17:23 | zzirafka-majitelka |  Harry Potter

Emma Watson a Daniel Radcliffe

19. června 2011 v 17:17 | zzirafka-majitelka |  Harry Potter

photo

Emma Watson a Rupert Grint

19. června 2011 v 17:11 | zzirafka-majitelka |  Harry Potter

Eva Longoria bude kmotrou dítěte Victorie Beckham

18. června 2011 v 20:19 | zzirafka-majitelka |  Hollywood
Těhotná Victoria Beckham požádala svojí nejlepší kamarádkuEvu Longorii Parker, zda by se mohla stát kmotrou jejího nenarozeného dítěte. Zvažovala přitom, že osloví i jiná velká jména včetně Gordona Ramsayho a jeho ženu Tanu, Heidi Klum a jejího manžela Seala nebo novomanžele Williama a Kate.
Eva Longoria
Oslňující hvězdě Zoufalých manželek Evě Longorii (36) byla tato role nabídnuta potom, co ji Victorie v lednu pomohla během rozvodu s basketbalovou hvězdou Tonym Parkerem.

Rodinný přítel k tomu sdělil: "Victoria to navrhla Davidovi a oba chtějí Evu. Je velice poctěna." I první dvě děti manželů Beckhamových, Brooklyn (12) a Romeo (8), mají slavné kmotry - Sira Eltona Johna a Liz Hurley.

Victoria (36) už pro svou dceru dostala dárky od svých nejbližších přátel a jeden z dárků byl obleček s nápisem: "Není ale moje maminka nóbl?"(nóbl = posh, Victoria měla ve své kapele Spice Girl přezdívku Posh Spice)

To David Beckham má už pro nový přírůstek do své rodiny připraven program. Pokud to prý bude možné, chtěl by jí vzít s sebou na letní olympiádu, která se odehraje příští rok v Londýně. Otázkou ale samozřejmě je, zda na LOH pojede vůbec sám Beckham. Ten sice zájem o reprezentování Anglie projevuje v každém druhém rozhovoru, trenéři ale nemají o jeho nominaci jasno.

"Bylo by mi ctí hrát za anglický tým," řekl David v posledním rozhovoru, ale sám už zřejmě tuší, že to nemusí vyjít. "Budu klidně i fanouškem. Jsem hrdý na to, že budu moct vzít své syny na olympiádu, která se koná v místech, kde jsem vyrůstal. Doufejme, že moje dcera bude také přítomna."

Natalia Portman má syna

18. června 2011 v 20:18 | zzirafka-majitelka |  Hollywood
Herečka Natalie Portman porodila chlapečka, jehož otcem je její přítel, francouzský tanečník a choreograf Benjamin Millepied, s nímž se seznámila při natáčení filmu Černá labuť. Ten Portmanové vynesl Oscara za nejlepší ženskou hlavní roli.
Natalie Portman

O narození potomka informoval jako první časopis People, který ale neupřesnil, kdy se tak stalo, ani žádné jiné podrobnosti. Čerstvá třicátnice Portman oznámila své těhotenství v prosinci loňského roku, kdy rovněž uvedla, že se hodlá za Millepieda provdat.

Izraelsko-americká herečka Natalie Portman vstoupila do povědomí diváků především díky svému účinkování ve sci-fi sérii Hvězdné války. Před kamerou se ale poprvé objevila už v roce 1994, kdy tuto ctižádostivou adeptku herectví obsadil režisér Luc Besson do svého snímku Leon.

Následně dostala další pracovní nabídky a zahrála si například ve filmech Všichni říkají: Miluji tě, nebo Mars útočí!, a postupně do své filmografie přidala takové snímky, jako Paříži, miluji tě, V jako Vendeta či Goyovy přízraky.

„Boromir“ byl brutálně pobodán při obraně přitelkyně!

18. června 2011 v 20:17 | zzirafka-majitelka |  Pán Prstenů
Jako by nestačilo, že herec Sean Bean musí čelit mnoha potyčkám v seriálu HBO Hra o trůny. Tentokrát šlo o hodně a krev, kterou proléval, nebyla umělá. Incident se odehrál v neděli, když se Bean v Londýně snažil chránit svou přítelkyni. Útočník měl nevhodné komentáře a hollywoodská hvězda si to nenechala líbit.
Anglický herec Sean Bean. Foto: Zdroj: Profimedia.cz
Dvaapadesátiletý anglický herec, kterého řada diváků zná hlavně z role Boromira ve filmové série Pán prstenů, byl napaden před londýnským barem. Když se ozval proti urážkám směřovaným jeho přítelkyni, modelce April Summers, neznámý obrátil svůj hněv proti Seanovi a zaútočil. Jako zbraň útočník zvolil to, co se mu naskytlo při ruce - rozbitý kus skla. Výsledkem byly řezné rány na paži a modřiny na obličeji.

Bean se pak vrátil zpět do baru, kde mu byla poskytnuta první pomoc.
Policie byla přivolána na místo útoku hned po incidentu. Útočníka se jim ale nepodařilo najít. Seanova dcera Molly poté sdělila médiím: "Je v pořádku. Nevíme ale, jestli nebude mít nějaké trvalé zranění."

Proč útočník nadával April Summers není jasné. Summers ani Bean prý útočníka neznali.

I přes fakt, že Sean Bean se zdá být "pravým anglickým gentlemanem", za svůj život už se stihl třikrát oženit a následovně i rozvést.

Konec Harryho Pottera? Rowlingová možná mění názor!

18. června 2011 v 20:16 | zzirafka-majitelka |  Harry Potter
Do sálů našich kin za měsíc přijde druhá část posledního filmu na téma knihy o kouzelníkovi Harry Potterovi. Co to znamená pro nás čtenáře? Je to úplný konec Harryho Pottera? Všechny díly knihy už jsou za námi a do konce roku tomu tak bude i s filmy. Nebo ne?
Daniel Radcliffe jako Harry Potter. foto: Zdroj: Profimedia.cz
Autorka J. K. Rowling nedávno spustila svou webovou stránku, Pottermore.com (v překladu VícePottera) Možná to vypadá jenom jako stránka pro věčné fanoušky Harryho, ale co když je ale za tím něco víc? Účel založení webového portálu je zatím nejasný.

"Sovy se zvědavě slétávají," objevilo se na Twitteru stránky. "Už brzy zjistíte proč."

Média se samozřejmě okamžitě snažila zjistit co rébus znamená. Harry Potter vrací úder? Mluvčí Rowlingové řekl jen jedno. Že nic neřekne.

Zmínil se jenom, že zpráva z Twitteru nemá nic společného s filmem, který vejde 14. července do kin. "Nic víc vám vážně neřekneme." dodal mluvčí.

Zajímavé je, že ochranná známka pro Pottermore.com byla vydána v červenci 2009, což je dva roky poté, co Rowlingová dopsala svou poslední knihu.

Knižní sága Harry Potter má sedm pokračování a stala se jednou z nejprodávanějších a zároveň nejpřekládavanějších knih vůbec. Chytlavý příběh o čaroději zajistil jeho tvůrkyni, jejím dětem a s nějvětší pravděpodobností i dětem jejích dětí na doživotí pohádkové bohatství.

Stejnojmenný film má dílů osm. Sedmý díl knihy byl totiž filmově rozdělen do dvou částí.

Paul McCartney 68 let

18. června 2011 v 20:13 | zzirafka-majitelka |  Hollywood

Lily Allen je vdaná a čeká dítě

14. června 2011 v 14:42 | zzirafka-majitelka |  Hollywood
GLOUCESTERSHIRE Lily Allen ma dva důvody proč se usmívat. Zpěvačka (26) se vdala v sobotu za Sama Coopera v kostele Sv. Jamese v Gloucestershire, Anglie, a novomanželé očekávají dítě, potvrdil její agent.
Lily Allen
Oblečená do šatů od francouzké designérky Delphine Manivet, byla nevěsta doprovozena jejím otcem, Keith Allen, ven z kostela, kde jí při potlesku davu čekal u auta její nový manžel.

"Je to krásné, že je těhotná a velice ji to přeji. Je velmi šťastná, je to něco překrásného," sdělila Manivet jinému zdroji. "Pro mě stejně jako pro ní, když jste těhotná, chcete to ukázat, ale také být respektovaná, takže její šaty jsou perfektní pro tenhle moment.

Cooper tuto novinku, že je Lily těhotná, sdělil hostům svatby, podle jiného zdroje.

Tato novinka přišla o sedm měsíců později po tom, co Allen a Cooper oznámili její tragický potrat.

Svatba, která se konala ve vesničce Cranham v Anglii, nebyla nijak utajovaná. Datum o svatbě bylo posláno tisku anonymně hostem svatby.

V pátek byli Allen a Cooper spatřeni, když přijeli do kostela na zkoušku. Otec Allen, herec a hudebník, byl viděn s ukelele, možná aby pobavil pár.

Cooper, dekorátor a podnikatel, požádal o ruku Allen během romantické večeře o Vánocích minulého roku.

Angelina Jolie a Brad Pitt pomáhají zpustošenému rodnému městu

14. června 2011 v 14:41 | zzirafka-majitelka |  Hollywood
LOS ANGELES Americký filmový pár Angelina Jolie a Brad Pitt darovali ze svého nadačního fondu 500.000 dolarů na obnovu tornádem zpustošeného města Joplin v jihovýchodním Missouri. Informuje o tom agentura AP.
Angelina Jolie & Brad Pitt
Pitt na jihovýchodě státu Missouri vyrůstal a v tiskovém prohlášení uvedl, že tam strávil většinu svého dětství a "ví, že tamní lidé jsou mimořádně houževnatí a nezdolní".

Tornádo, které město Joplin zasáhlo 22. května, zničilo přes 8000 domů a na 400 obchodních objektů. Podle dosavadních údajů si řádění živlu vyžádalo 151 obětí na životech.

Pippa Middleton a její přítel se rozešli

14. června 2011 v 14:40 | zzirafka-majitelka |  Hollywood
LONDÝN Pippa je svobodná! To je novinka pocházející z Anglie, kde se mladší sestra Vévodkyně, Pippa Middleton, rozešla s jejím přítelem Alexem Loudon, který ji doprovázel v královské svatbě v dubnu.
Pippa Middleton
"Víme o tom všichni z blízkého okolí, že se Pippa a Alex nedávno rozešli," sdělil její známý jinému zdroji.

Middleton ukončila tento vztah, ale zůstanou dobrými přáteli, bylo sděleno jinému zdroji.

Loudon (30) je bývalý profesionální kriketový hráč, který teď pracuje jako makléř.

Nedávno, Middleton (27) byla spatřena jak tráví docela dost času s George Percy, starým přítelem ze střední školy.

Ona a Percy, syn Vévody z Northumberland, byli spolu na večirku ve Španělsku a také byli později spatřeni v Queens Club, kde se spolu dívali na tenis.

Kristen Stewart photos

14. června 2011 v 14:37 | zzirafka-majitelka |  Twilight saga